3 Cze '19

Przed nami gorące lato!

Przed nami gorące lato!

Już niebawem wakacje. Jeszcze tylko letnia sesja egzaminacyjna i wreszcie będziemy mogli wrzucić na luz. A może właśnie odwrotnie?

Nie wrzucimy na luz, tylko w te wakacje spróbujemy zdobyć świat? Myślę, że każdy z nas ma sporo pomysłów na to, jak wykorzystać zbliżający się czas wytchnienia. Możemy wypocząć, zdobyć nowe doświadczenia, zabrać się za realizację nowych pomysłów lub odbyć podróż w przepiękne zakątki świata. Niezależnie od tego, jakie macie plany, zachęcam Was do lektury naszego kwartalnika.

W numerze znajdziecie artykuł Dominiki Kowalczyk o możliwościach sztucznej inteligencji, wykorzystywanej nie tylko do automatyzacji działań, ale również w ochronie, wykrywaniu oszustw, czy do komunikowania się i tworzenia newsów informacyjnych.

Dla panujących podróż samolotem Magdalena Czeluśniak przygotowała cenne rady w artykule „Co zrobić, gdy odwołają nam lot?”. A jeśli nie macie jeszcze pomysłów, jak spędzić czas w te wakacje, polecam tekst Amandy Chawińskiej o trasach rowerowych wokół Krakowa oraz propozycji, jak spędzić czas w Tatrach.

Szczególnej uwadze polecam ciekawe skróty prac dyplomowych naszych absolwentów, poruszające tym razem tematy znaczenia systemu ocen pracowniczych w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz automatycznego systemu zarządzania portfelem inwestycyjnym. Dla tych, którzy zastanawiają się nad realizacją własnego pomysłu na biznes, ale mają obawy związane z założeniem działalności gospodarczej, Angelika Barzyk przybliży świetną formę ,,firmy na próbę” bez zbędnej biurokracji i potrzeby płacenia składek ZUS, czyli działalność nierejestrowaną, która weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku.

Tych, którzy poszukują nowych wyzwań, zapraszam do współpracy z redakcją naszego magazynu!

Redaktor Naczelna
Anna Miodońska


multis_styczen2021
Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.