12 Cze '19

Trasy rowerowe w Krakowie

Trasy rowerowe w Krakowie

Czujesz się znudzony jeżdżąc po Błoniach lub Plantach, a jazda między blokami nie daje Ci satysfakcji? Powinieneś wybrać jedną z ciekawych ścieżek w Krakowie. Miasto sporo zainwestowało w tworzenie nowych ścieżek i na postawieniu stacji rowerowych Wavelo, gdzie można wypożyczyć jednoślad. Wcale nie musisz już przeciskać się między tłumami ludzi. Poniżej przedstawię najciekawsze ze ścieżek:

Kraków – Tyniec
Chyba najbardziej popularna ze wszystkich. Rozpoczyna się tuż obok posterunku policji na ulicy Tynieckiej i ciągnie się wzdłuż specjalnie przygotowanej trasy rowerowej, biegnącej wałami przeciwpowodziowymi Wisły. Niewątpliwym walorem tej ścieżki jest jej atrakcyjna lokalizacja. Po jednej stronie towarzyszy nam przez cały czas piękny widok na Las Wolski i Klasztor oo. Kamedułów oraz Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, po drugiej zaś dojrzeć można podkrakowskie miejscowości: Bodzów oraz Kostrze. Oprócz zwiedzania samego Tyńca, możemy udać się także do Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, Rezerwatu Skołczanka lub dojechać do Skawiny i stamtąd wrócić do Krakowa.

Kraków – Niepołomice
Z pewnością wycieczka na cały dzień. Trasa mierzy ok. 30 km. Rozpoczynamy w Nowej Hucie przy Placu Centralnym, kierując się do ulicy Igołomskiej. Na trasie spotkamy 2 niebezpieczne odcinki (występuje duże natężenie ruchu tirów i samochodów). Przez trasę prowadzić nas będzie zielony szlak.

Kraków – Kryspinów (przez Piekary)
Kryspinów to podkrakowska miejscowość słynna dzięki zalewowi, nad który w upalne dni wyrusza większość krakowian zażyć kąpieli słonecznych i wodnych na strzeżonych plażach. Rozpoczynamy trasę przy torze kajakowym tuż przed Tyńcem i kierujemy się w stronę Piekar. Trasa rowerowa po Bulwarach Wiślanych Bulwary Wiślane to rekreacyjne tereny rozciągające się po obu stronach Wisły, pomiędzy korytem rzeki a murami oporowymi i wałami. Od lat wabią one zarówno mieszkańców Krakowa, jak
i turystów spragnionych barwnych atrakcji. Trasa zaczyna się na Alei Pokoju przy Centrum Handlowym Plaza, a kończy przy ujściu rzeki Rudawy. Trasa bardzo łatwa i przyjemna.


Zakrzówek
Zalew Zakrzówek, przez wielu określany jako jeden z cudów Krakowa, niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych zakątków tego miasta. Skałki, tak potocznie określane jest to miejsce, znajdują się zaledwie 3 km od Starego Miasta, w parku krajobrazowym zwanym Skałki Twardowskiego. Przebieg trasy: Rondo Grunwaldzkie – ul. Monte Cassino – ul. Kapelanka – ul. Twardowskiego – Zakrzówek.

Autor: Amanda Chawińska


multis_pazdziernik_2020_www
Szukaj
Multis Multum

Multis Multum to magazyn studencki tworzony przez Studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości pod nadzorem:

Redaktor Naczelna – mgr Aneta Idzik-Nowak

Adiustator – dr inż. Dominika Woźny  

Kontakt: a.idzik@wszib.edu.pl

Gdzie możesz nas czytać?

Multis Multum to bezpłatny kwartalnik dostępny na terenie uczelni WSZiB przy Al. Kijowskiej 14 w Krakowie.